ТОП-20 професій майбутнього

Business Insider: прагматичний підхід

Business Insider — головний портал інсайдерських новин корпорацій, якому нема аналогів за стилем обробки інформації та оперативністю. Відомості на сайті публікуються з цікавими та гострими коментарями. У 2012 році, за даними Google Analytics, портал у місяць відвідували 20 мільйонів людей.
Останній ТОП-20 професій майбутнього портал склав у січні 2014, тож інформація достатньо свіжа. Insider свій рейтинг будує відповідно до того, наскільки добре професії будуть оплачуватись і як сильно ринок праці потребуватиме спеціалістів цих сфер у найближчі 10 років.
Insider пропонує свій ТОП-20:
20. Менеджери з будівництва.
19. Менеджери у сфері охорони здоров’я.
18. Представники з продажів.
17. Бухгалтери (не такі круті, як Accountants, але Bookkeepers).
16. Водії вантажівок, далекобійники.
15. Ліцензовані медсестри чи медбрати.
14. Прораби.
13. Аналітики, дослідники ринку та маркетологи.
12. Розробники софту/IT.
11. Адміністративний персонал.
10. Юристи.
9. Спеціалісти по роботі з деревом (будівельники, майстри, столярі).
8. Учителі початкової школи.
7. Аналітики комп’ютерних систем.
6. Аналітики управління/менеджменту.
5. Бухгалтери та аудитори.
4. Фізіологи та хірурги.
3. Розробники та «девелопери» софту/IT.
2. Загальні та операційні менеджери.
1. Дипломовані медсестри.
future
Всі професії, окрім бухгалтерів, адміністративного персоналу та спеціалістів по роботі з деревом, вимагають лише рівня бакалавра або технічної освіти, інші — вищої школи, а для хірургів і фізіологів необхідний докторський ступінь. Дипломованим медсестрам треба ступінь молодшого спеціаліста.
Тож світова тенденція підвищення поваги до технічної освіти і рівня бакалавра є цілком виправданою. Якщо батьки змушуватимуть вас вступати в магістратуру — покажіть їм цю статтю ;-)
З одного боку, рейтинг орієнтований на США, з іншого — тут врахована низка світових тенденцій. Те, як Insider розрізняє дипломованих і ліцензованих медсестер, не дуже зрозуміло, адже стосується американського законодавства та вимог до працевлаштування, однак причина такого попиту на медичних працівників дуже проста — кількість населення збільшується, можливості людей стежити за своїм здоров’ям теж.
У США зараз на ноги стає Obama Care — масштабна реформа страхування й охорони здоров’я, яка розширить доступ до кращих медичних послуг усім верствам суспільства. У цьому контексті лякає лише те, що українська система охорони здоров’я перебуває в абсурдному стані: з одного боку, є великий попит на лікарів (усім зрозуміло, що спеціалістів на особу не вистачає), а з іншого —всюди закривають лікарні та скорочують робочі місця. Якщо в нас буде реалізована «Стратегія-2020», надіємося, система охорони здоров’я перестане бути «фейково» безкоштовною і стане страховою та загальнодоступною.

Комментарии