Професії майбутнього: яку освіту отримувати вже сьогодні (інфографіка)

У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, то зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук.

У зв'язку з тим, що біо- та IT-технології активно входять у нашу повсякденність, то зовсім скоро з'явиться безліч професій на стику наук: біоінженер, молекулярний дієтолог, сіті-фермер, енергоаудитор, проектувальник "розумних доріг". Про це пишуть "Вести ".
Які ще професії будуть затребувані через 5-10 років і на кого вчитися зараз, щоб бути в тренді?
Інфографіка: Вести
Енергетична галузь
Викопні ресурси закінчуються і дорожчають, тому майбутнє - за атомною енергетикою. Вже через кілька років кількість атомних електростанцій збільшиться в рази. Прогнозується розвиток приватної альтернативної енергетики: мікровітрогенераторів, сонячних батарей і т. д. Тобто люди самостійно зможуть отримувати електроенергію, а її надлишки перерозподіляти.
Спеціаліст із локальних систем енергопостачання
Він стане встановлювати системи отримання альтернативної енергії: вітряні станції, сонячні батареї, атомні мікрогенератори і т. д., оскільки вони будуть популярними.
Маркетолог енергетичних ринків
Поява приватних виробників енергії призведе до потреби у фахівцях, які будуть займатися її продажем на вітчизняному та міжнародному ринках.
Проектант систем рекуперації
Межовість природних копалин призведе до дефіциту електроенергії та пошуку її додаткових джерел. Тому будуть затребувані фахівці, які вміють отримувати енергію від рухомих предметів і перерозподіляти її в галузь, де спостерігається її нестача.
Фінансовий сектор і менеджмент
Посередників замінять автоматизовані системи, адже їм, на відміну від людей, зарплату платити не треба. Зате будуть затребувані профі, які вміють розробляти програми пенсійних накопичень, страхових схем і т. д. На зміну готівці прийдуть електронні. Тому потрібні будуть фахівці, які конвертують живу валюту в електронну, і навпаки.
Оцінювач інтелектуальної власності
Гостро постане питання про захист авторських прав на ідеї, винаходи, технології і т.д. і оцінку їх вартості.
Віртуальний адвокат
Багатозадачність змусить людей вирішувати багато питань через інтернет. Наприклад, юридичний супровід клієнтів через мережу.
Розробник персональних пенсійних планів
Підвищення тривалості життя змусить людей замислюватися про гідне забезпечення своєї старості. Цей фахівець буде складати індивідуальні інвестиційні плани в пенсійний фонд.
Тайм-брокер
Збільшиться число фрілансерів. Тому потрібен буде фахівець, який організовує і продає їх робочий час.
Персональний бренд-менеджер
Популярність соцмереж і хмарних технологій набирає обертів. Це дозволить бренд-менеджеру формувати через них імідж своїх клієнтів.
Транспорт
Темп життя, що набирає обертів, призведе до створення надшвидкісного транспорту, а біоматеріали і цифрові технології дозволять зробити довговічними дорожні покриття - як на землі, так і під землею, що буде ще й економічно вигідно.
Будівельник "розумних доріг"
Його компетенція - розробка покриттів доріг, адаптованих під клімат і навантаження, знаків із радіочастотної ідентифікацією дефектів і т. п.
Проектувальник високошвидкісних залізниць
Поява високошвидкісних поїздів змусить модернізувати і залізничний шлях, у тому числі метро. Цей фахівець буде розробляти і керувати будівництвом залізничних мереж, адаптованих під швидкісні переміщення.
Будівництво
Розвиток біотехнологій призведе до появи нових будівельних матеріалів, тому потрібні будуть фахівці, які вміють працювати з ними. Також у цій сфері відбудеться глобальна автоматизація, а значить, зросте попит на профі, які вміють управляти енергоефективними системами.
Спеціаліст "енергонулевих" будинків
Щоб знизити вартість електроенергії, цей профі буде проектувати будинки, які використовують її альтернативні джерела.
Проектувальник "розумних будинків"
З'явиться необхідність у розробниках системи управління домашнім господарством без участі людини.
Спеціаліст із перебудови та посилення старих будівельних конструкцій
Поява нових матеріалів дасть можливість надовго зміцнювати будинки, що руйнуються, в тому числі старовинні - для історії.
Прораб-вотчер
Гаджети дозволять розпізнавати якісні матеріали та оцінювати хід будівельних робіт. Ці фахівці будуть займатися контролем будівництва за допомогою цифрових технологій.
Соціальна сфера
Популяризація інтернету дозволить використовувати його і в соціальній сфері, зробить вирішення проблем прозорим і дасть можливість брати участь у процесі звичайним громадянам.
Спеціаліст із краудсорсингу суспільних проблем
За допомогою інтернету буде розглядати проблеми сімей, будинків, доріг і т. д., передавати дані до відповідних держорганів і відстежувати їх рішення.
Спеціаліст із адаптації мігрантів
Глобалізація призведе до розростання числа міжнародних компаній, що збільшить число робочих мігрантів. Тому будуть потрібні фахівці, які вчать культури і мови своєї країни.
Медіатор соціальних конфліктів
З причини глобалізації і, як наслідок, міграції з'явиться велика кількість різних соціальних груп. Тому будуть потрібні фахівці, які допомагають вирішувати конфлікти мирним шляхом.
Освіта
У зв'язку зі стрімким впровадженням в усі сфери життя високих технологій навчатися людина буде змушена постійно. А тому будуть вимагатися педагоги, які вміють індивідуалізувати освіту - лише так фахівець буде ефективно засвоювати інформацію і встигати за темпами життя.
Модератор
Створюватиме групові обговорення для кращого засвоєння матеріалу.
Тьютор
Його завдання - розробка індивідуальних програм навчання і стратегій кар'єрного зростання.
Ігромастер
Його гри у віртуальній реальності допоможуть навчатися тим, хто не може прийти на заняття особисто.
Медицина
Подальше дослідження ДНК дозволить збільшити тривалість життя і якість здоров'я шляхом впливу на геном людини. Особливий акцент буде зроблено на лікуванні хвороби Альцгеймера, онкологічних захворювань, остеоартриту, остеопорозу і подібних, адже ці хвороби вікові. Тому кількість довгожителів на землі збільшиться в рази. При цьому на зміну масової медицині прийде індивідуальне лікування на основі генома. Хірургів замінять високоточні роботи, а нові ліки будуть розроблятися на основі біотехнологій.
IТ-медик
Створюватиме програмне забезпечення для медичного обладнання та керувати ним.
Біоетика
У його компетенції - встановлення нормативно-правових та етичних рамок діяльності медичних установ. Особливо це стосуватиметься таких сфер, як клонування, трансплантологія і медичне моделювання.
Мережевий лікар
Зможе ставити діагнози через інтернет за допомогою спеціально розроблених гаджетів. Вони стануть відправляти мережевим лікарям точну інформацію про здоров'я пацієнта. На основі цих даних медики будуть прописувати лікування.
Генетичний консультант
Проводитиме генетичний аналіз. На основі отриманих даних можна буде запобігти захворюванням або планувати індивідуальну схему лікування пацієнта.
Молекулярний дієтолог
Його завдання - створювати індивідуальні схеми харчування, засновані на молекулярному складі їжі і генетичних особливостях конкретної людини.
Тканинний інженер і розробник кіберпротезів
Буде проектувати умови для вирощування тканин або органів і розробляти штучні пристрої - імплантати, які будуть сумісні з живими тканинами конкретного пацієнта.
IТ-сектор
Вже зараз з'явилися технології додаткової реальності і віртуальні світи, а далі цей процес буде ще глобальніше. IT-технології увійдуть у будь-яку з галузей життєдіяльності людини. При цьому обсяг даних, що проходять через Мережу, буде збільшуватися, а способи обробки інформації - змінюватися. Тому фахівці, які вміють працювати в IT-сфері, будуть затребувані скрізь.
Дизайнер інтерфейсів
З розвитком IT-сфери конкуренція між виробниками гаджетів і розробниками інтерфейсів буде зростати. Тому творці адаптуються під користувача додатків будуть затребувані.
IТ-проповідник
Навчатиме користувачів новими програмами і необхідним для життєдіяльності сервісів.
Архітектор віртуальної реальності
Розроблятиме спільні та індивідуальні програми, що дозволяють відпочивати і працювати у віртуальному світі.
Розробник моделей Big DatA
Буде проектувати системи збору та обробки аналітичних систем big data - в них потім будуть працювати користувачі всіх професій.
Біотехнології
Корисні копалини - вичерпні. Тому розробка біотехнологій стане набирати обертів, при цьому докорінно впливаючи не тільки на енергетику і виробництво сировини, а й на медицину, і на сільське господарство.
Системний біотехнолог
Розроблятиме паливо, будматеріали, протези з невичерпних матеріалів. Скажімо, замість дизельного палива - біопаливо з гною або деревного вугілля і т. п.
Сіті-фермер
Його завдання - проекти для вирощування продуктів харчування на стінах і дахах висоток у великих містах. Це знизить витрати на доставку сільгосптоварів з регіонів і зменшить ціну їжі.
Урбаніст-еколог
Буде проектувати міста, враховуючи екологічні біотехнології, що з'являються.
Біофармакології
Натомість існуючим медичним препаратам на синтетичній основі стане розробляти ліки з використанням біокомпонентів.
Авіація
Уже зараз використовується дрон для діагностики завантаженості трас. А далі безпілотна авіація буде розвиватися ще стрімкіше: безпілотники зможуть доставляти вантажі, моніторити ситуацію на дорогах і брати участь при висотному будівництві.
Проектувальник інтерфейсів безпілотної авіації
Розроблятиме програмне забезпечення безпілотних літальних апаратів, контролювати роботу системи безпеки і навігації дронів.
Українські Новини також писали про майнер як професію.

Комментарии