Де можна здобути освіту?


Ця інформація призначена для тих, хто вирішив присвятити себе служінню закону та бажає вступити до вузів системи Міністерства внутрішніх справ.
Розпочати свою службу в органах внутрішніх справ з навчання на денній формі в одному з-понад десятка відомчих навчальних закладів МВС України за державним замовленням можуть:

1) Особи, які мають повну загальну середню освіту, віком від 17 до 25 років.
2) Особи, які мають вищу освіту освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, віком до 25 років.
3) Особи, які мають вищу освіту освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, віком до 25 років.
4) Призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; військовослужбовці та військовозобов'язані, які не мають військових звань офіцерського складу, але мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років.
5) Призовники віком від 17 років 6 місяців до 24 років 6 місяців, які мають повну загальну середню освіту та виявили бажання навчатися за експериментальною навчальною програмою (з набуттям практичних умінь з охорони громадського порядку під час проходження військової служби в спеціальних моторизованих частинах міліції та інших структурних підрозділах (з'єднаннях, частинах тощо) внутрішніх військ МВС).

Час навчання у вищих навчальних закладах МВС України зараховується до трудового стажу, а для юнаків крім того зараховується як проходження строкової військової служби. На період навчання на курсантів поширюються права та обов’язки працівників ОВС, а після закінчення навчання випускники з урахуванням інтересів служби відповідно до набутої кваліфікації, спеціальності та спеціалізації гарантовано працевлаштовуються в територіальні підрозділи МВС України.

На теперішній час для вступу на денну форму навчання до вищих навчальних закладів МВС України необхідно отримати сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з таких предметів:

За напрямами підготовки "Право”, "Психологія” та "Соціологія”:
- Українська мова та література, Історія України.

За напрямами підготовки "Комп’ютерні науки”, "Системи технічного захисту інформації”:
- Українська мова та література, математика.

Факультет №3 з підготовки фахівців для слідчих підрозділів ОВС НУ «Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого» за напрямом підготовки "Право":
- Українська мова та література, Історія України, Іноземна мова або Математика.
Вступні випробування не обмежуються лише конкурсом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Для них також передбачений конкурс з визначення рівня фізичної підготовки і співбесіда з готовності до навчання та проходження служби в ОВС.
Професії, які можна здобути на хіміко-біологічному факультеті

Спеціальності
  • 014.05 Середня освіта (Біологія)
  • 014.06 Середня освіта (Хімія)
  • 091 Біологія
  • 102 Хімія
Форма навчання
денна, заочна
Освітні ступені та терміни навчання
  • перший (бакалаврський) рівень, термін навчання 4 роки (на базі атестата про середню освіту);
  • перший (бакалаврський) рівень, термін навчання 3 роки (на базі диплома молодшого спеціаліста);
  • другий (магістерський) рівень, термін навчання 1 рік і 4 місяці
Сертифікати ЗНО
  • 014.05 Середня освіта (Біологія): сертифікати – українська мова і література, біологія, хімія або історія України
  • 014.06 Середня освіта (Хімія) сертифікати – українська мова і література, біологія, хімія або історія України
Переваги навчання
· Наявність оснащених навчальних та науково-дослідних лабораторій;
· наявність навчальних баз – біостаціонару, агродільниці, теплиці, для проходження навчальних практик студентів;
·  можливість навчатися за програмами подвійних дипломів;
·  висококваліфіковані кадри: 8 докторів наук, професорів, 22 кандидати наук, доценти;
·   якісне та особистісно орієнтоване навчання;
·   можливість продовження навчання в аспірантурі;
· вступні випробування з фаху без сертифікатів ЗНО на навчання за скороченим терміном на базі диплома молодшого спеціаліста;
·  цікаве студентське життя: традиційними на факультеті стали такі заходи: «День факультету», «Посвята у студенти», «День відкритих дверей», «День першокурсника», «Свято осені», «День довкілля» тощо.

Ким можутьпрацювати випускники
• Вчитель біології та хімії; викладач біології вищих закладів освіти, викладач хімії вищих закладів освіти; 
• науковець (можливість продовження навчання в аспірантурі); 
• інженер-лаборант у профільних (медичних, фармацевтичних, харчових, хімічних тощо) лабораторіях; 
• працівник екологічної служби та санепідемстанції; 
• робота в системі управління освіти (керівник навчальних закладів, методист обласних, районних та міських відділів освіти тощо). 





Юридична освіта у США

Традиційно тамтешні університети займають верхні позиції рейтингів.

Harvard University / Гарвардський університет

Можна довго перераховувати переваги Гарварду, але скажемо тільки одне: цю юридичну школу в 1991 році закінчив сам Барак Обама! Утім, конкуренція під час вступу надзвичайно висока.
Тут є можливість здобути ступінь J.D. (Juris Doctor/Doctor of Law), LL.M. (Master of Laws) чи S.J.D. (Doctor of Juridical Science). Кожна з цих програм має окремі вимоги для вступу: зокрема, S.J.D. – це найвищий юридичний ступінь, який підходить людям, котрі вже працюють у сфері юриспруденції, хочуть провести певне дослідження та написати дисертацію.
Зосередимося на LL.M., оскільки ця однорічна програма дозволяє здобути ступінь магістра юридичних наук. Пам’ятай про високу конкуренцію: щороку приблизно 1 600 кандидатів змагаються за 180 навчальних місць.
Щоб вступити, необхідно мати диплом бакалавра, заповнити електронну заявку, надати супровідні документи – серед них мовний сертифікат TOEFL з результатом не менше 100 за Інтернет-версію тесту, або 600 за паперову. Серед інших матеріалів – резюме, рекомендаційні листи та 85 $, які стягуються за заповнення заявки. Дедлайн – 1 грудня, до цього часу необхідно встигнути вислати всі необхідні документи.
Гарвард надає фінансову допомогу, але зазвичай за потребою, тобто після вивчення конкретної ситуації кожного апліканта. Окрім цього, можна спробувати знайти зовнішнє джерело фінансування або роботу. Також радимо проглянути веб-сторінку юридичного факультету, що повністю присвячена фінансовим питанням.

Yale University / Єльський університет

Університет був заснований ще в 1701 році, тут навчається 4 462 іноземних студентів, юридична школа цього ВНЗ – одна з найкращих.
Університет пропонує програму J.D. (Juris Doctor/Doctor of Law): щоб почати процес вступу, необхідно заповнити онлайн-заявку. Також варто ознайомитися з блогом декана Аші Рагнаппи, де розміщено багато лайфхаків. Дедлайн для вступу – у лютому.
Також можна вибрати одну з післядипломних програм (наприклад, Master of Laws чи Ph.D.). Щоб здобути LL.M. (Master of Laws), потрібно подати онлайн-заявку, мати диплом бакалавра, високі академічні досягнення та (бажано) досвід роботи. Серед документів – рекомендаційні листи, результати TOEFL (мінімум 100 балів за Інтернет-версію тесту), два есе й 75 $ плати за подання заявки. Дедлайн – 1 грудня.
Також зверни увагу на веб-сторінку університету, де зібрано чимало корисних ресурсів. Щодо фінансування – є можливість подати заявку на фінансову допомогу чи спробувати знайти інші джерела фінансування.

Stanford University / Стенфордський університет

Один із провідних дослідницьких університетів, який пишається своєю дружною спільнотою й орієнтацією виключно на студентські амбіції та потреби. Утім, вступ до Стенфордської юридичної школи надзвичайно складний – приймають усього 9% кандидатів. Можна вибрати з різноманіття програм: наприклад, уже знайомих нам J.D. та LL.M.
Як вступити на Master of Laws (LL.M.): заповнюємо онлайн-заявку, сплачуємо за це 125 $, збираємо всі необхідні документи: резюме, мотиваційний лист, два рекомендаційних листи, список попередніх академічних здобутків і результати TOEFL (мінімум 100 балів за Інтернет-тест або 620 за паперовий). Дедлайн – 2 грудня.
Стенфордський університет також пропонує певну фінансову допомогу.

Комментарии